دخالت مقام آمریکایی در امور لبنان و عراق

به گزارش وبلاگ سوبارو، ایسنا نوشت: معاون وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی مداخله جویانه گفت: خواهیم دید که آیا مردم لبنان دولتی مشابه دولت قبلی را خواهند پذیرفت یا نه.

دخالت مقام آمریکایی در امور لبنان و عراق

به گزارش شبکه خبری المنار، دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور دور در اظهاراتی که میزان دخالت کشورش در امور لبنان را نشان می دهد، گفت: خواهیم دید که آیا مردم لبنان دولتی مشابه دولت قبل را که علیه اش دست به تظاهرات زدند خواهند پذیرفت یا نه. آنها خواستار دولت جدیدی هستند و ما خواهیم دید چه اتفاقی خواهد افتاد یا نه.

این مسؤول آمریکایی در ادامه گفت: بیانیه سعد حریری، نخست وزیر مستعفی لبنان درباره عدم تمایلش برای تشکیل کابینه جدید را شنیدیم و گزارش های مطبوعاتی درباره جنبش امل و حزب الله را خواندیم. موضع گیری ما همین است و هیچ گروهی نباید دست به اقدامات خشونت آمیز بزند.

شنکر در ادامه اظهارات مداخله جویانه خود مدعی شد: ما از حقوق مردم عراق، لبنان و ایران برای تظاهرات حمایت می کنیم. باید حقوق تظاهرکنندگان، روزنامه نگاران و فعالان محترم شمرده شوند.

وی درباره عراق نیز مدعی شد: شرایط عراق در سایه استفاده از زور ترسناک و فجیع است. واشنگتن به تحقیقات خود درباره شناسایی عاملان خشونت ها و جنایات اجرا شده در این کشور ادامه خواهد داد و تحریم هایی را علیه آنها اعمال خواهد کرد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "دخالت مقام آمریکایی در امور لبنان و عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دخالت مقام آمریکایی در امور لبنان و عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید