انتقال سهام عدالت متوفیان به صورت کاملا الکترونیکی

به گزارش وبلاگ سوبارو، حسین فهیمی، سخنگوی سهام عدالت در پاسخ به این سوال که وراث متوفیان سهام عدالت چگونه می توانند مالک سهام متوفی شوند، گفت: طبق برنامه ریزی ها، کسانی که قصد انتقال مالکیت سهام عدالت متوفیان خود را دارند، نیازی به مراجعه به سازمان امور مالیاتی و دادگاه صلاحیت دار را نخواهند داشت و با ایجاد رابطه الکترونیک بین این دو مرجع، به زودی مراجعین می توانند تنها به صورت آنلاین و به وسیله میز خدمت الکترونیک مالک سهام متوفی شوند.

انتقال سهام عدالت متوفیان به صورت کاملا الکترونیکی

وی ادامه داد: در حالت عادی و تا پیش از این، وراث سهام داران متوفی ابتدا باید به دادگاه صلاحیت دار مراجعه می کردند تا گواهی انحصار وراثت را بگیرند و بعد از دریافت این گواهی دو مسئله پرداخت مالیات و استعلام صحت گواهی انحصار وراثت باقی می ماند.

فهیمی اضافه نمود: به دنبال این هستیم که با ایجاد ارتباط الکترونیکی بین این دو مرجع، بدون هیچ حضور فیزیکی و تنها با مراجعه به میز خدمت الکترونیک این انتقال سهام انجام گردد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا احتیاج به حضور فیزیکی در پیشخوان دولت هم نخواهد بود، گفت: با ایجاد این ارتباط حتی احتیاج به مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت نیز وجود ندارد.

لازم به ذکر است میز خدمت الکترونیک، سامانه ای است که به منظور اتصال یکپارچه ذی نفعان بازار سرمایه، به خدمات اطلاع رسانی و درخواست های عملیاتی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با نشانی https://ddn.csdiran.com طراحی شده است و به محض ایجاد ارتباط بین نهادهای مختلف، انتقال سهام عدالت از متوفی به وراث نیز به وسیله همین سامانه انجام می گردد.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز

به "انتقال سهام عدالت متوفیان به صورت کاملا الکترونیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال سهام عدالت متوفیان به صورت کاملا الکترونیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید