اعلام زمان فروش تفکیکی سهام عدالت ، تمدید زمان انتخاب روش مستقیم

به گزارش وبلاگ سوبارو، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: از روز شنبه 10 خرداد با آزادسازی سهام عدالت، امکان فروش تک تک سهام عدالت برای مشمولان فراهم می گردد.

اعلام زمان فروش تفکیکی سهام عدالت ، تمدید زمان انتخاب روش مستقیم

به گزارش وبلاگ سوبارو به نقل از صدا و سیما، حسین فهیمی گفت: از روز شنبه مشمولان سهام عدالت می توانند قسمت یا تمامی 30 درصد از سهام خود را بفروش برسانند و دارایی های خود را در سایت اعلامی از سوی شرکت سپرده گذاری ببینند.

وی ادامه داد: تا به امروز رابطه بین مشمولان یک طرفه بوده است و در سال یکبار سود دریافت می کردند و امکان خرید و فروش نداشتند، اما از روز شنبه هر فردی به طور مستقیم می تواند تک تک سهم شرکت ها را ببیند و در مجامع شرکت ها حضور یابد.

  • دو شیوه فروش سهام عدالت

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی بیان نمود: به دو صورت امکان فروش سهام عدالت فراهم می گردد بطوری که مشمولان سهام عدالت می توانند با مراجعه به بانک یکجا 30 درصد از سهام خود را بفروش برسانند یا اینکه با مراجعه به کارگزاری ها و سایت منتخب شرکت سپرده گذاری مرکزی اقدام به فروش تک تک سهام شرکت ها در کارگزاری ها نمایند.

وی اضافه کرد: برای فروش سهام عدالت به صورت یکجا سهامداران تا 13 خرداد می توانند به بانک ها مراجعه نمایند و 30 درصد سهام خود را یکجا بفروش برسانند.

  • تمدید زمان انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت

وی با اشاره به اینکه مهلت انتخاب روش مستقیم تا 15 خرداد تمدید شده است، گفت: افراد با آگاهی کامل اقدام به انتخاب روش مستقیم نمایند چنانچه فرد این روش را انتخاب نموده باشد برای فرد کد بورسی صادر می گردد و اطلاعات فرد به شرکت ارسال می گردد و دیگر حق تغییر روش را ندارند.

فهیمی درباره فروش سهام عدالت در کارگزاری ها گفت: تفاوت این نوع فروش در این است که فرد می تواند براساس قیمت روز سهام خود را بفروشد و یا اینکه به سبد سهامی خود اضافه کند.

وی با اشاره به اینکه برای کلیه سهامدارن عدالت کد بورسی صادر شده است، گفت: فقط افرادی که قصد فروش این سهام را دارند به بانک یا کارگزاری ها مراجعه نمایند و افرادی که قصد فروش ندارند نیازی به این اقدامات نیست و سود سهام آنها، همچون گذشته به حسابشان واریز می گردد.

وی بیان نمود: سهام عدالت جزء دارایی فرد محسوب می گردد و اگر سهامدار در بورس فعال باشد در سبد سهامی خود می تواند تک تک سهام شرکت ها را ببیند و اگر فرد در بورس فعال نیست می تواند با مراجعه به سایتی که شرکت سپرده گذاری اعلام خواهد نمود سهام خود را مشاهده کند.

  • آزادسازی کامل سهام عدالت تا انتها 99

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی بیان نمود: از ابتدا سهام عدالت برای نگه داشتن طراحی شده است و از این رو به همه مشمولان توصیه می کنم که این سهام را نفروشند و نگه دارند تا در آینده از درآمد آن استفاده نمایند.

وی اضافه کرد: تا انتها سال 99 آزادسازی کامل سهام عدالت صورت می گیرد.

  • داشتن برگه سهام عدالت به معنی مشمول بودن است؟
منبع: همشهری آنلاین

به "اعلام زمان فروش تفکیکی سهام عدالت ، تمدید زمان انتخاب روش مستقیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام زمان فروش تفکیکی سهام عدالت ، تمدید زمان انتخاب روش مستقیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید